Трета поредна загуба за шампиона в НХЛ

Носителят на купа "Стенли" Чикаго загуби с 2:3 след дузпи като домакин на Анахайм в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига. Шампионите допуснаха трето поредно поражение за първи път от февруари 2012 година, но останаха на върха в класирането за сезона с 45 точки.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата след точни удари на Кори Пери и Райън Гецлаф, но Бен Смит и Крис Верстеег изравняваха. При дузпите Ник Бонино и Кайл Палмиери преодоляха вратаря Анти Раанта, което се оказа решаващо, посочва БТА.

Детройт надделя с 3:1 над домакина Ню Джърси и записа пета победа в последните си шест срещи. Томаш Татар се отличи с гол и асистенция, а Йоаким Андерсон и Йохан Францен също се разписаха за обрата на гостите, които изоставаха в резултата до последните секунди на втория период след гола на Анди Грийн при числен превес в 13:43 минута на мача.

Детройт направи изключителен мач в защита, като допусна съперника да отправи само 11 точни удара към вратата на Йонас Густавсон, което е изравнен негативен рекорд за домакински мач на Ню Джърси.

Каролина постигна трети пореден успех и след 5:3 над гостуващия Сан Хосе излезе на второ място в дивизия "Метрополитън". Елиас Линдхолм завърши с гол и две асистенции, а Джордън Стаал, Ерик Стаал, Райли Неш и Джей Харисън също реализираха.

Вратарят Къртис МакЕлхини спаси всичките 20 удара и записа първи "шътаут" от 5 ноември 2011 година при успеха на Кълъмбъс с 4:0 над Минесота. Кам Аткинсън, Ник Фолиньо, Буун Дженър и Ар Джей Амбъргър се разписаха за втория пореден успех на тима в лигата.

Крис Хигинс вкара решаващия гол 1:19 минута преди края на продължението и донесе победата на Ванкувър над гостуващия Финикс с 3:2. Даниел Седин асистира и за двете попадения на канадците във втората част на Джейсън Гарисън и Даниел Седин, но в последните 10 минути на редовното време Антоан Вермет и Дейвис Мос изравниха.

Роберто Луонго отрази 37 шайби за успеха. Максим Талбот се отличи с гол и асистенция при успеха на Колорадо с 3:2 над домакина Калгари.