България отпадна от Европейското по бадминтон

Мъжкият национален отбор на България загуби с 1:4 от Словения и не успя да се класира за четвъртфиналите на европейското отборно първенство по бадминтон в Базел (Швейцария).

Българите завършиха на трета позиция във втора група с една побед и две поражения, а напред продължи единствено победителят Германия, който спечели и трите си срещи.

Единственият успех срещу словенците записа Стилиян Макарски над Рой Алън във втория сингъл със 21:17, 21:18. Преди това в първия мач поединично Благовест Кисьов пропусна три мачбола при 20:17 във втория гейм срещу Изток Утроша и допусна обрат след 21:19, 20:22, 15:21.

В третия сингъл Пейо Бойчинов падна с 15:21, 13:21 от Лука Петрич. Българите претърпяха поражения и в двата мача на двойки.

Кисьов и Иван Русев загубиха от Утроша и Миха Хорват с 15:21, 13:21, а Бойчинов и Макарски - от Ален и Петрич с 20:22, 20:22. В надпреварата при жените България ще играе с Украйна днес следобяд в спор за място на полуфиналите.