България в топ 8 на Европейското по бадминтон

Женският национален тим на България се класираха за четвъртфиналите на европейското отборно първенство по бадминтон в Базел (Швейцария).

Българките постигнаха три победи в група 3, след като днес се наложиха над Франция с 4:1 и завършват начело в класирането. Преди това България победи Ирландия с 5:0 и Холандия с 4:1.

В отделните срещу срещу френския тим единствено Петя Неделчева отстъпи пред Сашина Варан с 21:15, 19:21, 20:22 в драма, продължила 69 минути.

Линда Зечири се наложи над Перин льо Бюани с 20:22, 21:15, 21:16 за 60 минути, а Стефани Стоева се наложи над Делфин Лансак с 21:13, 21:11 за 29 минути.

На двойки Габриела Стова и Стефани Стоева разгромиха Одри Фонтен и Перин льо Бюани с 21:16, 21:10 за 28 минути, а Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова се наложиха над Делфик Лансак и Емили Льофел с 18:21, 21:18, 21:16 за 64 минути.

В другия мач от групата в момента играят Ирландия и Холандия при резултат 2:0. На четвъртфиналите утре от 15.00 часа българско време българките излизат срещу Украйна. В надпреварата при мъжете България има победа и загуба в група 2, а в момента българите играят със Словения.