България отново с медал от Европейското по бадминтон

снимка: БГНЕС

Националният отбор на България по бадминтон за жени си осигури най-малкото бронзов медал от Европейското първенство в руския град Казан.

Това стана факт, след като съставът ни надигра Турция с 3-1 победи и се класира на полуфинал, както и преди две години в Базел, където момичетата спечелиха историческия първи бронз от европейски отборни шампионати, съобщава Tennis24.bg.

Решителния трети успех донесоха Габриела и Стефани Стоеви. Номинираните за №1 на Европа сред жените надиграха на двойки Йозге Байрак и Неслихан Игит с 21:9, 21:13 за 31 минути. Българките спечелиха и осмия си двубой срещу турския дует.

Преди това в мача на първите ракети Линда Зечири неочаквано отстъпи на Неслихан Игит с 16:21, 14:21. После Петя Неделчева изравни общия резултат след победа над Йозге Байрак с 21:18, 13:21, 21:15 след 71 минути игра. Стефани Стоева не даде шанс на Джемре Фере - 21:7, 21:13.

На полуфиналите в събота България отново излиза срещу втория поставен отбор на Испания. Националките победиха тима на световната шампионка и №1 в ранглистата Каролина Марин в групата с 3-2. В другия полуфинал се срещат съставите на Дания и Германия.