Бенитес помечта, но Челси обърна Нюкасъл у дома (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Челси завоюва 10-ата си победа във Висшата лига на Англия от началото на сезона, след като победи Нюкасъл с 3:1 на своя "Стамфорд Бридж" в двубой от 15-ия кръг на първенството. "Свраките" на Рафаел Бенитес, който е бивш треньор на лондончани, поведоха в резултата чрез Дуайт Гейл, но още до полувремето Еден Азар и Алваро Мората направиха пълен обрат за тима на Антонио Конте. Отново Азар след почивката сложи точка на спора. Нюкасъл няма победа вече 6 поредни мача във Висшата лига.

Двубоят започна добре и за двата тима, като те си размениха по една голова ситуация. Микел Мерино бе близо до попадение във вратата на Куртоа, а в ответната атака Мората отвърна с хубав удар, но той излезе в аут. Все пак гостите изненадващо поведоха в 12-ата минута. Маркос Алонсо върна лошо топката към Куртоа, който не успя да я хване. Тя попадна в краката на Дуайт Гейл, който не сбърка да отбележи на опразнената врата.

В 20-ата минута Андреас Кристенсен уцели греда за домакините, но грешката му бе поправена от Еден Азар минута по-късно. Топката бе центрирана към Мората, но бранител на "свраките" изчисти. Кълбото обаче попадна в краката на белгиеца и той простреля отблизо Карл Дарлоу, за да изравни.

В 33-ата пък Мората завърши чудесно нападение на "сините" и направи обрата пълен. Испанският нападател получи страхотно центриране от Виктор Моузес и отбеляза с глава от няколко метра.

През втората част Челси просто държеше контрола над срещата, като получи и още удобни шансове да затвърди победата. В 74-ата минута Моузес нахлу в пеналта на скорост и бе препънат, а съдията посочи бялата точка. Оттам с "паненка" точен бе Еден Азар за 3:1.

След това той имаше шанс да оформи и своя хеттрик, но прехвърлящият удар над Карл Дарлоу не се получи и стражът на гостите се намеси.

Челси е на трето място в класирането с 32 точки, колкото има и втория Манчестър Юнайтед преди гостуването си на Арсенал по-късно днес. "Сините" са на 8 пункта зад лидера Манчестър Сити, който също е с мач по-малко. Нюкасъл пък е едва на 12-а позиция с 15 точки.