Барса с чутовна издънка вкъщи

Барселона се издъни лошо у дома, след като извъртя 2:2 срещу средняка Селта. Тимът от Виго върна интригата в Ла Лига, защото Валенсия, Реал М и Атлетико М могат да се доближат до каталунците.

Яго Аспас даде аванс на гостите в 20-ата минута, когато завърши точно контраатака на Селта, при която заедно с Максимилиано Гомес се озоваха сами срещу Марк Андре тер Стеген. Той първоначално подаде на съотборника си, но германският страж на домакините отрази удара на уругваеца, а Яспас беше точен при добавката. Така той се разписа за четвърти път в последните си четири мача срещу Барселона.

Само две минути по-късно Лионел Меси изравни. Аржентинската звезда на Барса се озова очи в очи срещу Рубен Бланко след пас на Паулиньо и без проблем прати топката във вратата. Меси също има успешно представяне срещу Селта, като в последните си четири мача срещу този съперник има четири попадения и четири асистенции.

Луис Суарес обърна резултата в полза на домакините, когато в 62-ата минута от границата на вратарското поле засече пас на Жорди Алба отляво. Двамата имат изключително успешно партньорство, като уругваецът има 11 гола във всички турнири след асистенции на Алба.

В 70-ата минута Яго Аспас проби отдясно в наказателното поле на Барселона и стигна почти до аутлинията, за да върне топката назад към Максимилиано Гомес, който без проблем прати топката във вратата на Тер Стеген.

Каталунците със сигурност имат право да съжаляват за равенството, тъй като съдиите не зачетоха редовен гол на Луис Суарес заради засада. Както е известно, реферите не зачетоха и редовен гол на Меси при нулевото равенство с Валенсия преди седмица. Срещу Селта каталунците удариха и две греди, а Паулиньо и Жерар Пике пропуснаха на празна врата.

С това равенство Барселона събра актив от 36 точки и запази първото си място в класирането, но има актив от пет точки пред Валенсия. „Прилепите“ имат мач по-малко и гостуват на Хетафе. Спечелената точка позволи на Селта да събере актив от 18 и да излезе на осмо място в класирането, на една зад Реал Сосиедад.