Байерн показа на Борусия (Д) кой е шефът в Германия (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) се наложи с 2:1 като домакин на най-големия си съперник Борусия (Дортмунд) и така изхвърли вестфалци на 1/8-финалите за Купата на Германия. Головете за баварците отбелязаха Джером Боатенг и Томас Мюлер още през първата част, а в края на двубоя Андрий Ярмоленко върна почетното попадение. "Жълтите" можеха да изравнят, а играчите на Юп Хайнкес трепереха до края, но успяха да съхранят успеха.

Още в 3-ата минута Артуро Видал уцели горната греда на Роман Бюрки. След това стражът на гостите трябваше да отразява опасен удар на Роберт Левндовски, но се справи отлично.

В 12-ата той нямаше какво да стори, след като Хамес центрира от фаул, а Никлас Зюле нанесе удар с глава, който срещна напречния стълб. Отбраната на Дортмунд не се ориентира добре и Джером Боатенг намери топката с глава, за да направи смъртоносна добавка за 1:0.

Байерн натисна още повече и в 40-ата минута Томас Мюлер покачи аванса на баварците. Той получи извеждащо подаване от Роберт Левандовски и технично прехвърли стража Роман Бюрки за 2:0.

От другата страна Андрий Ярмоленко имаше шанс да върне едно попадение още преди почивката, но ударът му бе избит от гол линията от Давид Алаба.

През второто полувреме Байерн потърси още едно попадение, за да сложи точка на спора. Бюрки обаче бе брилянтен със спасявания срещу Хамес и на два пъти срещу Томас Мюлер. Така в 77-ата минута Шинджи Кагава намери с добро центриране Ярмоленко. Украинецът стреля с глава и върна едно попадение за Борусия.

До края Шюрле и Александър Исаак имаха удобни възможности, но ударите им преминаха покрай вратата на Байерн и така баварците вече са на 1/4-финал.