Тим от второто ниво изхвърли Юнайтед от Купата на Лигата! (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Втородивизионният Бристол Сити изигра един от най-великите си мачове и отстрани носителя на Купата на Лигата Манчестър Юнайтед на 1/4-финалите в надпреварата. Тимът от "Аштън Гейт"спечели с 2:1 с гол в добавеното време на срещата, дело на Кори Смит. Жозе Моуриньо използва по-голяма част от резервните си футболисти, но това не може да бъде оправдание за Специалния, тъй като домакините бяха много по-мотивираният отбор.

Още в началото Серхио Ромеро трябваше да се намесва на няколко пъти, а Златан Ибрахимович отговори в другия край на терена с уцелена греда. След това страничния стълб порази и Маркъс Рашфорд след далечен изстрел. Бристол пък отбеляза гол чрез Флинт, но съдията отсъди фаул срещу вратаря на Юнайтед Ромеро.

Втората част започна ударно за домакините и те поведоха в 51-ата минута. Марлън Пак разцепи отбраната на "червените дяволи" със страхотно подаване и изведе на чиста позиция Джо Брайън. Десният бек на Бристол стреля веднага и направи повече от брилянтен удар, който се оказа неспасяем за Серхио Ромеро - 1:0.

Само 7 минути трая радостта на домакините, защото Златан Ибрахимович изравни със силен удар от пряк. След това Юнайтед вкара няколко от титулярите си в предни позиции и натисна за победата. Вратарят Стийл трябваше да избива два удара на Лукаку - с глава и с ляв крак, за да съхрани паритета.

В 93-ата минута Бристол показа характер и организира опасна контраатака. Мат Тейлър прехвърли отбраната на гостите, която съвсем забрави Кори Смит. Той се обърна и промуши топката покрай Ромеро, за да донесе драматичния успех на тима от втория ешелон.

След края на мача феновете на Бристол не издържаха на напрежението и нахлуха на терена, за да прегърнат своите любимци.

В другия мач снощи Челси се наложи у дома над Борнемут с 2:1. Уилиан поведе домакините, а Дан Гослинг изравни в 90-ата минута. В ответната атака обаче Алваро Мората донесе успеха на Челси.

Вижте видео от Бристол-Манчестър Юнайтед ТУК!