Батшуай пак блести за Борусия, "аспирините" пропаднаха (резултати)

снимка: twitter.com

Борусия (Дортмунд) се затвърди на третата позиция в немската Бундеслига, след като спечели комфортно у дома с 2:0 срещу Хамбургер. Новият нападател на "жълтите" Мичи Батшуай продължава с феноменалното си представяне, откакто премина при вестфалци от Челси. Той пак отбеляза, като надгради над двата си гола в първия мач срещу Кьолн (3:2) миналия кръг.

Белгийският нападател наниза гола си в 49-ата минута. Другото попадение за Борусия бе дело на Марио Гьотце, който в 90-ата минута уби всякаква интрига в срещата. Борусия е 3-и с 37 точки, докато Хамбургер е на предпоследното 17-о място със 17 пункта.

В същото време Байер (Леверкузен) спря серията си от три мача без поражение, след като отстъпи с 0:2 у дома на Херта (Берлин). Валентино Лазаро в 43-ата и Саломон Калу в 57-ата минута донесоха успеха на гостите от столицата. По този начин "аспирините" паднаха до 5-ата позиция в класирането с актив от 35 точки. Херта е 11-и с 30 пункта.

Айнтрахт (Франкфурт) изпревари Байер, след като се наложи с 4:2 у дома над Кьолн. Тимът на Нико Ковач продължава перфектното си представяне в Бундеслигата и е 4-и само с точка повече от "аспирините". Кьолн пък е последен с 13 точки.

Хофенхайм надви у дома Майнц с 4:2, а Хановер се наложи над Фрайбург с 2:1 вкъщи. От 19:30 ч. лидерът Байерн (Мюнхен) посреща у дома 6-ия Шалке.