Милан загря мощно с най-доброто преди Разград

снимка: twitter.com

Милан надви СПАЛ 2013 с 4:0 като гост в двубой от 24-ия кръг на италианската Серия "А". Два гола за "росонерите" наниза младият нападател Патрик Кутроне, Лукас Билия вкара първия си гол с екипа на Милан, а Фабио Борини фиксира крайния резултат.

Наставникът Дженаро Гатузо използва най-добрия възможен състав във Ферара. Това бе последен мач за 7-кратните европейски шампиони преди пътуването им към Разград за 1/16-финалите на Лига Европа срещу Лудогорец. Битката между Милан и "орлите" е в четвъртък (15 февруари) от 20:00 часа на "Лудогорец Арена".

Още във втората минута Патрик Кутроне откри в полза на гостите, след като в наказателното поле настана страшно разбъркване. Младият италианец обаче се оказа най-съобразителен и мушна топката във вратата на СПАЛ.

В 41-ата минута Вивиани от домакините уцели левия страничен стълб на Джанлуиджи Донарума след хубав шут.

В 65-ата обаче Кутроне сякаш сложи точка на спора с второто си попадение. В 73-ата Лукас Билия наниза първия си гол за Милан след хубав удар, а в 90-ата Борини оформи крайния резултат, получавайки асистенция от Рикардо Монтоливо.

Милан е в добра серия от 6 поредни мача без поражение на домашната сцена и е 7-и с 38 точки. СПАЛ продължава да е в зоната на изпадащите. Тимът от Ферара, воден от Леонардо Семплици, е на 18-о място със 17 пункта.