Австрия тресна Норвегия в битката на аутсайдерите

Матияс Ланге спаси 34 шайби на вратата на олимпийския тим по хокей на лед на Австрия, който се наложи с 3:1 над Норвегия в мач от група "Б" на турнира.

Михаел Грабнер пък вкара два гола, но австрийците продължават да бъдат извън плейофните осем места на надпреварата. Михаел Грабнер даде аванс на австрийците след 4:27 минути игра в Леден дворец "Балшой", а малко по-късно Михаел Рафел удвои аванса за своя тим.

Норвежците, които нямат медал от Лилехамер '94 насам, намалиха в средата на втората третина с попадение на Пер-Аге Скродер, но Грабнер оформи крайния резултат само 1:37 минути преди края, посочва БТА.

Тогава скандинавците все още не бяха изкарали своя вратар Ларс Хауген за добавянето на допълнителен човек в атаката. Австрия е на трето място в класирането след първата си победа в турнира. Норвегия е последна, а по-късно днес играят лидерите Финландия и Канада.