Алонсо може да напусне Формула 1

снимка: БГНЕС

След като от ФИА съобщиха през октомври, че смятат да въведат правило всички отбори да използват едни и същи двигатели, реакциите не закъсняха. Световният шампион за 2005 и 2006 година с тима на Рено Фернандо Алонсо се обяви против евентуалните промени.

 

"Ако одобрят това предложение, чашата ще прелее. Ще бъде време да се замисля за пенсиониране. От футуристични болиди преминаваме към коли, които са по-скоро антики", заяви испанецът.

 

Тимът на Тойота също обяви, че ще се оттегли от Формула 1, ако се стигне до приемане на новото правило.