Германия се бори за старта си във Формула 1

снимка: БГНЕС

Мерцедес и БМВ обявиха своята подкрепа за Германия да продължава да бъде домакин на старт от световния календар на Формула 1. Последните информации са, че страната може да остане без състезание от 2010 година заради финансови проблеми.

 

"Hockenheim GmbH" - компанията, която ръководи пистата "Хокенхайм", обмисля да се оттегли от Гран При на Германия през 2010 година, а официални лица от "Нюрбургринг" вече заявиха, че няма да могат да организират старта, което ще остави Германия без Гран При за първи път от повече от 50 години насам.

 

"Германия е важен пазар за БМВ, където имаме огромна база от фенове. Формула 1 не трябва да губи своите традиционни арени. Трябва да бъде намерено решение", каза говорител на компанията БМВ.

 

"Ние имаме интерес феновете да имат поне едно състезание в Германия, особено след като имаха две на сезон", заяви шефът на Мерцедес Моторспорт Норберт Хауг.

 

Германия бе за последно без старт във Формула 1 през 1960 година. Страната има четирима пилоти в надпреварата - Ник Хайдфелд, Себастиан Фетел, Нико Розберг и Адриан Сутил. Германските автомобилни концерни Мерцедес и БМВ пък участват дейно във Формула 1, а тима на Тойота е базиран до град Кьолн.