Александър Овечкин наниза четири шайби за победа на Вашингтон

Александър Овечкин вкара четири гола при победата на Вашингтон с 6:5 след дузпи срещу Тампа Бей в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Руснакът се разписа и с решителното попадение за равенството в третата част, след като беше точен 32.4 секунди преди сирената.

Вашингтон отиваше към сигурна загуба срещу Светкавиците, но намесата на Овечкин спаси срещата за Столичаните.

Той увеличи и преднината си в листата на реализаторите в НХЛ с 26 попадения, а освен това поведе във вечната класация на Вашингтон за голове при числено предимство, изпреварвайки Петер Бондра, който има на сметката си 137 шайби.

Никлас Бекстрьом вкара гол и подаде за други четири, докато Трой Брауър вкара шайбата зад Бен Бишъп в петия рунд на дузпите.

С това той донесе пета победа от последните шест мача на Вашингтон.

Кайл Окпосо се разписа 1:37 минути преди последната сирена и добави победен гол за Ню Йорк Айлъндърс при 3:2 над Сан Хосе след дузпи. Той беше точен в петия рунд на свободните удари, с което прекъсна серията от десет поредни поражения на своя тим в НХЛ.

Брад Бойс се разписа при дузпите за победа на Флорида над Детройт с 3:2. Александър Барков също беше точен за Пантерите, които записаха втори пореден успех над Червените криле.

Бъфало - Отава 2:1 след дузпи
Вашингтон - Тампа Бей 6:5 след дузпи
Кълъмбъс - Ню Джърси 5:4
Монреал - Лос Анджелис 0:6
Флорида - Детройт 3:2 след дузпи
НЙ Рейнджърс - Нешвил 1:4
Уинипег - Сейнт Луис 1:2
Далас - Чикаго 2:6