Лос Анджелис на победа от Купа "Стенли"

Вратарят Джонатан Куик направи невероятен мач, може би най-добрият от началото на финалната серия и спаси 32 удара за успеха с 3:0 на Лос Анджелис Кингс като гост над Ню Йорк Рейнджърс.

"Кралете" поведоха с 3:0 победи в серията и са съвсем близо до титлата, след като при двата мача на собствен терен с късмет взеха два успеха след продължения.

Въпреки убедителната победа, Кингс не стигнаха никак леко до нея. Особено тежко беше за вратаря Куик през първата част на мача, но той напомни за невероятните си спасявания от 2012-а година, когато отчая нападателите на Ню Джърси Девилс.

Спиращо дъха спасяване 7 минути преди края на частта вдъхнови неговите съотборники. Това стана при удар на Матс Цукарело буквално на празна врата, но той се обърна и с невероятен рефлекс извади шайбата.

И вместо домакините да поведат след гръмкия си натиск, те допуснаха попадение буквално със сирената. Вячеслав Войнов отне шайбата и нахлу в противниковата зона, подаде на Джъстин Уилямс, който продължи към Джеф Картър, а за крилото на гостите нямаше проблем да пусне шайбата под рамото на падащия Хенрик Лундквист, който през първата третина спаси 12 удара.

Куик продължи с уникалните си спасявания и във втората част, като отново отчая няколко пъти Дерик Брасар, Брайън Бойл и Мартен Сен Луи. В 24:12 минути при числено превъзходство гостите вкараха втори гол чрез Джейк Мъзин след подаване на Анже Копитар.

Словенецът беше в основата и на третото попадение, което пък беше реализирано от Майк Ричардс в 38-ата минута след последен пас на Кайл Клифърд. Ню Йорк опитаха да се върнат в мача за последно в последната третина и стартираха с натиск, но Куик спаси пак удар на Крис Крейдър сам срещу него.

До края имаше още една негова фантастична намеса след удар на Карл Хагелин, но в края на срещата Кралете празнуваха и предчувстват спечелването на шампионата.