51 точки на ЛеБрон не стигнаха на Кавс в първия финален мач в НБА

Стеф Къри се отчете с поредната си силна игра и 29 точки, девет асистенции и шест борби за успеха, с който Голдън Стейт поведе във финалната серия на НБА. „Войните“ започнаха защитата на титлата си с победа след продължение в уникална драма. Очакванията за лесен успех на Голдън Стейт изобщо не се оправдаха.

На полувремето двата тима се оттеглиха при 56-56. После домакините поведоха и поддържаха аванс, но крехък. Това доведе до трилър в последната четвъртина, когато Кавс навакса и дори поведе в резултата в заключителни акорди на срещата. Кливланд обаче пропусна да триумфира в редовното време след пропуск на Джордж Хил от линията за фаул. Звездата на Кавалиърс Леброн Джеймс завърши с впечатляващите 51 точки, но това не беше достатъчно за тима му.

Напрежението в срещата достигна най-горещата си точка в края на продължението. Тогава Тристан Томпсън от гостите удари с лакът в лицето на Шоун Ливингстън. Канадецът беше отстранен от терена от съдията Тони Брадърс. Тогава Томпсън потърси обяснение от реферите, но на пътя му се оказа Дреймънд Грийн, който беше ударен по главата с топката от ядосания баскетболист на Кливланд.

Голдън Стейт е домакин и на втория мач от финалната серия. Срещата ще се проведе в Оукланд на 4 юни (понеделник) от 3:00 часа рано сутринта българско време. Играе се до четири победи в седем двубоя. Вторите два мача ще се играят в Кливланд.