44 точки на Коби Брайънт не стигнаха на Лейкърс срещу Голдън Стейт

Стивън Къри отбеляза 30 точки и добави 15 асистенции към актива си при победата на Голдън Стейт със 136:115 над отбора на Лос Анджелис Лейкърс, който загуби мача от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) дори и при 44-те пункта на звездата си Коби Брайънт.

Андрю Богут спечели десет борби и добави 15 точки за победата на лидерите в Тихоокеанската дивизия, които стартираха с баланс 8:2 при новия треньор Стийв Кер.

Клей Томпсън, който завърши с 41 точки при победа над Лейкърс на 1 ноември, този път пък наниза само 18. За сметка на това обаче всички от стартовата петица на Голдън Стейт имаха двуцифрен актив.

Брайънт, който пропусна последната четвъртина при пасив на неговия тим от 36 точки, стреля при 15/34 за 31 минути. Това се случи само две вечери след мача срещу Финикс, в който той игра с вирусно заболяване.

Хюстън победи Оклахома Сити с 69:65 за третата си поредна победа Лигата. Джеймс Хардън отбеляза 19 точки за успеха на Рокетс, които спечелиха с 69 или по-малко в НБА за първи път от 2005 година насам, посочва БТА. Именно тогава Детройт беше победил Юта с 64:62.