2 удара, 2 гола и Франция е на полуфинал

Франция надви с 2:0 над Уругвай в първи четвъртфинал на Мондиал 2018. "Петлите" демонстрираха убийствена ефективност, защото след 1 час игра имаха едва 2 точни удара, но това доведе до преднина от също толкова попадения за тях. Урусите пък се представиха достойно, но нямаха късмет и напускат планетарния шампионат. Южноамериканците бяха без едната от двете си фундаментални фигури - Единсон Кавани, което оказа видимо негативен ефект в офанзивен план за тях. Другата звезда на отбора - Луис Суарес се загуби сред мощните бранители на съперника и не успя да понесе на плещите си огромната отговорност.

Срещата в Нижни Новгород бе равностойна с лек териториален превес за франсетата. В 40-ата минута обаче Франция нанесе тежък удар. След фаул отстрани на наказателно поле Гризман центрира меко, а включилият се в атака Рафаел Варан отклони топката с глава в десния долен ъгъл и не остави шанс на вратаря Фернандо Муслера за 1:0.

През втората част Уругвай пробва да промени нещо, но в 61-ата минута френският чук отново се стовари изненадващо върху тях. Гризман отправи плътен, но не толкова опасен изстрел, стражът Муслера подцени ситуацията и вместо лесно да се справи - боксира кълбото в собствената си врата -2:0 за европейския тим.

После мачът се доигра, а единственото интересно бяха няколко мелета между играчите, които аржентинският рефер Нестор Питана овладя с жълти картони.

Като цяло Франция победи, без да се напряга особено и запази сили за предстоящия сблъсък на полуфиналите. Той ще бъде срещу някой измежду Белгия и Бразилия, които спорят по-късно тази вечер - от 21:00 часа.