Звонарьова последва Пиронкова към изхода на турнира в Индиън Уелс

снимка: БТА/XINHUA

Вера Звонарьова отпадна в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 6 милиона долара.

Бившата номер 2 в света рускиня отстъпи в три сета - 6:4, 0:6, 5:7 на китайката Шуай Пън за 2:21 часа игра.

"Беше труден мач. Рискувах в последния гейм, направих няколко грешки и загубих. Смятам обаче, че подобрявам играта си в сравнение с Australian Open", каза Звонарьова, която има едва една победа от общо четири срещи от началото на годината.

Рускинята, която в момента заема 641-о място в класацията на WTA, отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Австралия след загуба от представителката на домакините Кейси Делакуа.

За разлика от Звонарьова - Делакуа започна с победа в Индиън Уелс. Тя се наложи със 7:6(4), 6:4 над американката Кристина МакХейл.

Силвия Солер-Еспиноса от Испания също продължава напред, след като при 1:1 в първия сет съперничката ѝ Надя Петрова (Русия) се отказа заради контузия на десния крак.

Сръбкинята Бояна Йовановски пък елиминира Алисън Риске от САЩ след 3:6, 6:3, 6:3, а германката Аника Бек отстрани Щефани Фьогеле (Швейцария) също в три сета - 6:2, 2:6, 7:5.

От турнира в Индиън Уелс отпадна и първата ракета на България Цветана Пиронкова, която претърпя тежко поражение с 6:2, 6:1 от представителката на домакините Мадисън Кийс.