Пиронкова с тежка загуба в Индиън Уелс

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова претърпя тежко поражение с 6-2 6-1 от американката Мадисън Кийс на старта на турнира от сериите “Мастърс” в Индиън Уелс с награден фонд 6 000 000 долара.

Така “черната” серия на Цвети в Индиън Уелс продължи. За нея това бе четвърто поредно отпадане в първия кръг на надпреварата при деветото ѝ поредно участие, като 26-годишната пловдивчанка никога не е достигала втория кръг.

19-годишната Кийс пое контрола над мача от самото начало и не изпусна инициативата до края, а Пиронкова така и не успя да намери противодействие на играта на съперничката си, което се изрази в едва три спечелени гейма, като представителката на домакините приключи срещата за 53 минути.

38-ата в света американка тръгна вихрено, пробивайки Цвети още при първото ѝ подаване, а след това затвърди пробива за 2:0. Цвети спря серията ѝ за 2:1, но след това Кийс спечели следващите три гейма, а малко по-късно и първия сет - 6-2.

Втората част се разви по подобен сценарий, - американката дръпна с 3-0, след което Цвети стигна до първия си пробив в мача, но за съжаление той се оказа и последният ѝ спечелен гейм, защото след това Кийс реализира още два пробива, за да затвори сета с 6-1, а с това и мача.

Следващият турнир, на който Пиронкова е заявила участие, е надпреварата в Маями, която започва на 18 март.