Зрелищно равенство между Байерн и Борусия (М)

Борусия Мьонхенгладбах и Байерн Мюнхен направиха зрелищно равенство 3:3 в дерби среща от 11-тия кръг на Бундеслигата.

Байерн водеше на полувремето с 2:1 като дори при този резултат Швайнщайгер изпусна дузпа, а домакините стигнаха до обрат през втората част на мача и поведоха с 3:2, но това не бе достатъчно да им донесе успеха и Лам изравни в 84-тата минута, като по тозин мачът завърши с равен резултат 3:3.

Двубоят започна отлично за Борусия и Херман откри резултата в петата минута, вкарвайки за 1:0. Отборът на Байерн реагира бързо и "баварците" изравниха в 11-тата минута, когато точен за 1:1 бе Марио Гомес.

В 40-тата минута Бастиан Швайнщайгер реализира попадение и по този начин гостите поведоха с 2:1. Швайни можеше да се превърне в герой за Байерн, но в 43-тата минута изпусна да реализира дузпа и по този начин двата отбора се оттеглиха при гол преднина за "баварците" на почивката на срещата.

През второто полувреме домакините заиграха повече от отлично и в 56-тата минута Ройс изравни резултата, вкарвайки гол за 2:2, а само 4 минути по-късно Де Камарго хвърли в екстаз феновете на стадиона в Гладбах, реализирайки попадение за 3:2 в полза на Борусия.

Байерн все пак не загуби мача и в 84-тата минута Лам бе точен за гостите, оформяйки крайното 3:3 между отборите на Борусия Мьонхенгладбах и Байерн Мюнхен.

След равенството "баварците" продължават да са в средата на класирането на Бундеслигата с актив от 16 точки след 11 изиграни кръга, а Борусия Мьонхенгладбах е на последна позиция със само седем пункта.