Асамоа Гиан подчини Стоук и донесе три точки на Съндърланд

С два гола на ганайския нападател Асамоа Гиан, тимът на Съндърланд успя да победи Стоук Сити в мач от 11-ия кръг на Висшата лига на Англия. "Черните котки" се наложиха с 2:0 като домакини в мач с пропусната дузпа и един червен картон за Райън Шоукрос от тима на гостите.

Двубоят започна отлично за домакините и още в 9-ата минута те успяха да поведат в резултата. Шут на Недум Онуоха бе блокиран от Асмир Бегович, но започналият като титуляр срещата Асамоа Гиан бе на най-правилното място и успя да довкара топката в мрежата на Стоук за 1:0.

В 27-ата минута домакините получиха право да изпълнят и дузпа. Отново главно действащо лице бе Асамоа Гиан, който бе съборен в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топкта застана Стийд Малбранк, но неговият изстрел бе спасен от Бегович.

Второто полувреме донесе още много емоции на зрителите на стадион "Стейдиъм ъф лайт". В 81-ата минута гостите от Стоук останаха с човек по-малко, след като само в рамките на три минути Райън Шоукрос получи два жълти картона за влизания срещу Дани Уелбек и напусна терена.

Това окрили домакините, които успяха да стигнат до втори гол. Негов автор отново стана Гиан в 86-ата минута на мача. Кийрън Ричардсън центрира в наказателното поле, топката отскочи от Роберт Хут и попадна у Гиан, който с мощен шут оформи крайното 2:0 в полза на "черните котки".

Така Съндърланд вече заема 7-о място с 15 точки след 11 изиграни срещи. Стоук пък остава на незавидното 17-о място с 10 точки от 11 срещи.