Хамбургер обърна Хофенхайм в Хамбург

Отборът на Хамбургер успя трудно да победи Хофенхайм в дербито на 11-ия кръг на немската Бундеслига. Като домакини, те изоставаха в резултата след гол на Салихович от дузпа, но успяха да обрънат нещата до 2:1 в своя полза с голове на Вестерман и Петрич.

Двубоят започна отлично за гостите от Хофенхайм. Те успяха да поведат в резултата още в 6-ата минута чрез Сейад Салихович. Питройпа събори Демба Ба в наказателното поле на Хамбургер и съдията посочи бялата точка. От там босненецът не остави шансове на Дробни и даде аванс на Хофе.

След пуснатия гол, домакините се хвърлиха в атака да търсят изравнително попадение. Те обаче рядко стигаха до чисти голови положения и по всичко изглеждаше, че при този резултат ще завърши полувремето. В неговата последна минута обаче Хайко Вестерман успя да изравни. Младен Петрич бе изведен добре по дясното крило от Ги Демел и намери добре Вестерман в наказателното поле, който с мощен изстрел изравни.

Второто полувреме не поднесе нищо ново от страна на двата отбора. Домакините владееха повече топката и се опитваха да пресират своя съперник, докато Хофе чакаше своя шанс най-вече на контраатаката.

До гол обаче не стигна чак до 83-ата минута, когато Петрич подпечата успеха за домакините. Зе Роберто центрира отлично в наказателното поле на гостите и хърватинът с глава заби топката в мрежата на Хаас за 2:1.

Така Хофенхайм пропусна да измести от третото място Фрайбург и остава с 18 точки на четвърта позиция. Хамбургер пък се изкачи до шестата позиция също с 18 точки.