Златан спаси ПСЖ от нов резил във Франция

Пари Сен Жермен успя да обърне Нанси от 0:1 и в крайна сметка да спечели с 2:1 благодарение на двата гола на шведската си суперзвезда Златан Ибрахимович.

Така след първата среща от 28-ия кръг парижани имат 57 точки, с пет пред Лион и с 8 пред Марсилия, които играят по-късно днес и утре.

Тимът на Нанси остана на 19-а позиция с 21 точки, на 6 от Сошо, който заема спасителното 17-о място.

Крилото Бенджамен Муканджо откри резултата за застрашения от изпадане отбор в 36-ата минута след удар с глава.

Златан Ибрахимович изравни в 59-ата минута, а само след три вкара с далечен удар, като преди това овладя топката след пас на Марко Верати.

Жереми Менес, който влезе на почивката на мястото на Пасторе, можеше да вкара трети гол и да добави още един положителен момент в представянето си, но ветеранът Себастиан Пюграние изчисти топката пред голлинията. Менес асистира за първия гол на Ибрахимович.