Астън Вила се измъкна от зоната на изпадащите

Астън Вила се измъкна от зоната на изпадащите във Висшата лига, след като спечели с 2:1 при гостуването си на Рединг в 29-ия кръг. Рединг остана на предпоследното 19-о място, докато Вила избута надолу Уигън, който днес беше ангажиран в мач за Купата на страната.

Така Астън Вила има три точки над изпадащите. В същото време Куинс Парк се върна в борбата за оцеляване, след като събра 23 точки при успеха с 3:1 на собствен терен над Съндърланд.

Рединг откри резултата чрез автогол на Нейтън Бейкър, който безкрайно нескопосано прати топката в мрежата в 32-ата минута. Никой не засече центрирането на Джоуби Маканъф, а Бейкър прати топката в собствената си врата.

Само 2 минути по-късно Кристиан Бентеке изравни с удар от близко радстояние, а гол на Гейбриъл Агбонлахор осигури успеха на Вила след удар на Бари Банън, отбил се в гредата.

КПР продължава да подобрява положението си след успеха с 3:1 над Съндърланд. Лондончани събраха 23 точки, колкото и Рединг, само на 4 точки от спасението. Гостите обаче излязоха напред в 20-ата минута. Шотландецът Стивън Флетчър откри резултата, засичайки центриране на Адам Джонсън. Заслугата обаче е на Стефан Сесеньон, който побърка защитата на домакините от финтове.

10 минути по-късно новото попълнение от Франция Лоик Реми изравни малко щастливо. Той отклони топката в мрежата след удар на Андрю Таунсенд. Самият Таунсенд изведе домакините наперд 20 минути преди края на мача от воле, а Джерамейн Джинас оформи крайното 3:1 в последната минута на срещата с удар от 25 метра, останал неспасяем за вратаря Симон Миньоле.

Уест Бромич си върна амбициите за място в Лига Европа след успех с 2:1 над Суонси. Тимът от предградието на Бирмингам вече е на 7-о място в класирането, а Ромелу Лукаку изравни за 1:1 пет минути преди края на първата част.

Иначе гостите откриха в 33-ата минута чрез Люк Муур, който засече центриране на Джонатан де Гусман от корнер. Лукаку обаче пропусна дузпа в 57-ата минута, отсъдена заради фаул на Уейн Роутлидж, но Джонатан де Гусман си вкара автогол в 61-ата минута и реши проблемите на домакините.

Попадението дойде след удар на Анхел Ранхел, а Де Гусман не успя да изчисти топката както трябва. В последната среща за днес Норич и Саутхямптън не успяха да си отбележат гол, като този резултат остави светците на 4 точки над опасната зона.