Манчестър Сити се класира за полуфиналите на ФА къп, след като постигна изключително убедителна победа с 5:0 срещу Барнзли на "Етихад" и изнесе една от най-силните си продукции за сезона.

Нямаше нито един момент в срещата, в който гостите да изглеждаха конкурентоспособни, а Карлос Тевес беше герой на срещата, като забоде впечатляващ хеттрик. Освен аржентинеца (11, 31, 50) голове отбелязаха Коларов (27) и Силва (69).

Така Сити се присъедини към Уигън и вече е полуфиналист в турнира, а утре е дербито между Манчестър Юнайтед и Челси.

По традиция Манчини заложи на голяма част от резервите си за срещата, но Яя Туре и Давид Силва попаднаха в стартовия състав и те бяха в основата на първия гол - в 10-та минута африканецът изведе чудесно плеймейкъра в наказателното поле, а испанецът нацели гредата. Там обаче беше Тевес, който чукна топката във вратата за 1:0.

Вторият гол на Сити можеше да падне и по-рано, но все пак в 27-та Джеко изведе Тевес по крилото, а той от своя страна намери Коларов, който с хубав удар по тревата удвои резултата - 2:0.

Това обаче не беше всичко за първата част и само 4 минути зрителите на стадиона избухнаха отново - Силва осъществи поредния си пробив през цялата защита на Барнзли и сервира топката на Тевес на границата на малкия пеналт. За играч от класата на аржентинеца не беше проблем да реализира и така "гражданите" се отдадоха на 15 минути почивка със солиден аванс.

Втората част беше по-скучна от първата, тъй като домакините свалиха темпото, но феновете на "Етихад" видяха още доста положения и два гола на сметката на домакините.

4 минути след подновяването на играта Самир Насри напомни за себе си с с впечатляващ пробив по дясното крило, като той подаде на Тевес, който отново безпроблемно реаелизира и оформи своя хеттрик - 4:0 за шампионите.

Последваха още няколко пропуска преди да се стигне до 65-та минута - Силва намери Тевес на крилото, който от своя страна центрира ниско по тревата отново към испанеца. Плеймейкърът не успя да реализира при първия опит, но при добавката не сбърка и оформи крайното 5:0.

В 85-та минута Милнър можеше да направи резултата и 6:0, но ударът му срещна гредата на Барнзли.

szólj hozzá: Manchester City 5-0 Barnsley FA Cup