Жесток сблъсък в Лондон и решен мач в Мадрид

снимка: Guliver/Getty Images

Два коренно различни сблъсъка ни очакват тази вечер в последните 1/8 финали в Шампионската лига.

С огромен интерес се очаква реванша в Лондон между Челси и Галатасарай. Двата отбора завършиха наравно 1:1 в Истанбул.

В другия сблъсък Реал Мадрид предреши изхода на двубоя като победи с 6:1 Шалке в Гелзенкирхен. Този резултат изглежда невъзможен за германците, а и Реал Мадрид се намира в страхотна форма.

Челси – Галатасарай

Феновете в Лондон очакват с огромен интерес завръщането Дидие Дрогба. Той изкара осем години в лондонския клуб, някои от тях под ръководството на Жозе Моуриньо.

В Галатасарай играят двама от големите любимци на Моуриньо. Освен Дрогба там е и Уесли Снайдер, който беше двигателят на Интер с Моуриньо през 2010-та година.

Португалецът вече се изказа ласкаво за своите бивши играчи, а Дрогба обяви че няма да са радва ако вкара гол на „Стамфорд Бридж“.

Челси прекъсна серия от 14 мача без загуба във Висшата лига този уикенд след загуба от Астън Вила.

4073637

36-годишният Дрогба тренира на "Стамфорд Бридж"

Турският гранд пък не успя да вкара гол за нулево равенство като гост Кардемир. Ашли Коул и Давид Луиш пропуснаха последните два мача заради контузии и Моуриньо ще реши в последния момент за тях.

В Галатасарай отсъстват Айдън Йълмаз, Гьокхан Зан и Емро Джолак. Двамата треньори започнаха престрелка с думи още преди първия двубой и се очаква тя да се реши на „Стамфорд Бридж“.

Реал Мадрид – Шалке

В този двубой всичко изглежда предрешено. Карло Анчелоти заяви, че ще даде почивка на някои титуляри след тежкия мач с Малага.

4073635

Триото Бейл, Роналдо и Бензема има 74 гола - повече от целия отбор на Шалке

Също така Реал Мадрид излиза в най-важното си Ел Класико през уикенда и Анчелоти може да даде почивка на повече играчи. Реал са в серия от 30 мача без загуба и са спечелили 18 от последните си 20 срещи.

Роналдо, Мората, Иско и Хесе ще стартират срещу Шалке, но Карим Бензема ще отсъства заради контузия.

Треньорът на Шалке Йенс Келер заяви, че този мач би бил перфектен за обиграване и трупане на опит на младите футболисти на тима. От отбора отсъстват Кристиан Фушс, а пред завръщане са Фарфан и Фелипе Сантана.