Рома подхлъзна Удинезе и дръпна пред Наполи

Отборът на Рома постигна важна победа в битката за второто място в Серия А, след като тази вечер "джалоросите" подчиниха трудно с 3:2 гостуващия Удинезе в последен мач от 28-ия кръг на първенството.

Капитанът Франческо Тоти, Матиа Дестро и Василис Торосидис бяха точни за столичани, докато Джампиеро Пинци и Душан Баста се разписаха за "бианконерите" през втората част.

Така Рома събра актив от 61 точки, възстановявайки аванса си от три пункта пред третия Наполи. Днес "адзурите" временно се изравниха с Рома, печелейки драматично срещу Торино навън. Рома обаче е и с мач по-малко от отбора на Рафаел Бенитес. Удинезе пък остава на незавидната 14-а позиция с 31 точки на сметката си.

Ювентус остава убедителен лидер със 75 пункта - с 14 пред Рома, но и с един мач повече.

Като цяло гостите създадоха голям брой шансове за попадение на "Олимпико", но футболистите на Франческо Гуидолин не успяха да си тръгнат с поне точка от столицата.

Първата част завърши с аванс от две попадения за домакините. В 22' капитанът на Рома Франческо Тоти откри за "вълците". Ветеранът взе топката след едно меле пред вратата на Удинезе и с отличен удар матира вратаря на гостите за 1:0.

Само осем минути по-късн Рома успя и да удвои преднината си. Жервиньо съумя да изведе Матиа Дестро на чиста позиция, а таранът на домакините не сбърка и вкара за 2:0.

В началото на втората част Удинезе успя да възстанови интригата. В 51' Франческо Тоти загуби топката в средата на терена, а Алан Маркес успя да намери Джампиеро Пинци. Последният бе точен и прати кълбото зад гърба на Морган Де Санктис - 2:1.

В 69' обаче трибуните на "Олимпико" отново изригнаха. Гръцкият национал Василис Торосидис намери позиция за изстрел и с левия крак отправи отличен удар в очертанията на вратата за 3:1.

И този път обаче "фриуланите" не се предадоха. В 80' Удинезе отново се върна в мача, за втори път намалявайки изоставането си в срещата. Душан Баста се възползва от разбъркване в пеналтерията на Рома и от близка дистанция вкара с левия крак за 3:2.

До края на срещата Удинезе опита да открадне поне точка, но защитата на Рома издържа. В 87' "вълците" можеха и да решат всичко в своя полза, но младият Алесандро Флоренци не успя да отбележи от стопроцентова позиция.

All Goals - Roma 3-2 Udinese - 17-03-2014...by bey24