Виляреал и Атлетик (Билбао) не успяха да решат спора помежду си

снимка: athletic-club.net

Ариц Адуриц донесе точка за Атлетик (Билбао) с късен гол за равенство 1:1 срещу Виляреал, след като по-рано в мача от 28-ия кръг на Примера Дивисион изпусна дузпа. Той обаче остави своя тим с шест точки аванс срещу Реал Сосиедад на третото място в класирането.

Адуриц получи възможност да открие резултата в самия край на първото полувреме, но Серхио Асенхо улови неговия удар и запази нулевото равенство на терена.

Неговият съотборник Томас Пина откри след две минути игра през първата част и вече се чувстваше като герой, преди Адуриц обаче да изравни в 83-та минута.

Гостите бяха улеснени и от червения картон на Габриел Паулиста, който напусна терена в 66-та минута с втори жълт картон.

Виляреал е на шесто място в класирането и изостава на седем точки от Билбао в битката за последната квота от Шампионската лига, уточнява БТА.