Женският Левски Баскет победи в Самоков

Левски спечели гостуването си на Рилски спортист (Самоков) със 74:61 (20:18, 18:21, 16:4, 20:18) точки в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

За Левски това е пета победа за сезона от 9 мача, докато баскетболистките на Рилски спортист нямат победа от началото на сезона.

След равностойно първо полувреме "сините" решиха мача след силна трета част, която спечелиха с 16:4 точки.

От началото на третата част до средата на последната домакините не успяха да реализират кош в рамките на около 13 минути, а възпитаничките на Стефан Михайлов направиха серия от 20:0. Шарел Алън изигра силен мач за победителките, завършвайки с 23 точки, 5 борби и 4 асистенции.

17 точки добави Даниела Петева, а с 15 точки се отличи Христина Иванова. За Рилски спортист Ан Фаръл направи "дабъл-дабъл" - 22 точки и 12 борби, 13 точки вкара Кристина Пейчинова, а 12 точки реализира Цветелина Николова, посочва БТА.