Левски срещу Галил Гилбоа в повторение на миналогодишния финал

В четвъртък от 18:00 часа мъжкият Левски се завръща в зала "Универсиада" за мач от Балканската лига, а съперник ще бъде познатият от миналогодишното издание на турнира - Галил Гилбоа.

Срещата ще бъде повторение на финала от предния сезон, когато двата тима играха на израелска земя и след като предложиха много интересен двубой, щастието се усмихна на страната на съперника.

Галил Гилбоа е единственият отбор в група А на състезанието в Балканската лига, който няма загуба до този момент. Израелският тим има две победи у дома, както и две като гост.

Левски от своя страна е на пета позиция в групата, но засега е изиграл най-малко срещи от всички отбори. "Сините" имат две победи и само една загуба в Куманово.

До края на календарната 2012-та година Левски ще играе още два пъти у дома срещу други два съперника от Балканската лига - на 13-ти декември срещу Куманово и на 20-ти срещу Морнар.

И трите срещи няма да бъдат леки, но първата от тях ще бъде може би и най-трудната. Ако тимът извлече максимума, то шансовете за излизане от групата стават доста солидни.

Според регламента на турнира, за финалната четворка на състезанието се класират директно първенците в двете групи, докато заелите второ и трето място играят на кръст плейофи на елиминиране за определяне на последните два финалиста. С оглед факта, че Галил Гилбоа няма загуба до момента, а Левски е със само една, двубоят в София се явява много важен за първото място и спечелване на групата.

Ръководството на Левски призовава феновете си да дойдат в четвъртък вечер от 18:00 часа в зала "Универсиада" и подкрепят отбора в битката с Галил Гилбоа.