Рилецо покори Теодо в Балканската лига

снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист разгроми гостуващия Теодо (Черна гора) с 87:67 (26:17, 22:19, 17:14, 22:17) в среща от група "Б" на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така българите нанесоха първо поражение на съперника в надпреварата и оглавиха временното класиране с 10 точки, информира БТА.

Македонският Кожув, който има мач повече, също има 10 точки, а Теодо е трети с 9 точки и една среща по-малко.

След равностойно начало самоковци поеха контрола във втората половина на първата част, когато след серия от 18:5 поведоха с 26:14.

През втората четвърт авансът на домакините стигна 15 точки при 39:24, а след почивката преднината на самоковци достигна 20 точки при 60:40 в 26-ата минута.

До края българите продължиха да контролират срещата и дори можеха да запишат още по-убедителна победа.

Антъни Гюджино се отличи с 27 точки и 11 борби за успеха, а Христо Захариев добави 21 точки. За Теодо най-полезен беше Саво Джиканович с 15 точки.