Зенит води с 1:0 на Щутгарт след 45'

снимка: АП

Зенит води на полуремето с 1:0 на тима на Щутгарт като гост. Голмайстор стана Игор Семшов в 43-ата минута на първата част. Така общият резултат е 3:1 от двете срещи и руснаците имат много голяма шанс да се класират напред в турнира.

Мачът започна на високи обороти, като Зенит бяха по-активният отбор на терена, но и Щутгарт поглеждаха към вратата, пазена от Акинфеев. В 13-ата минута Зирянов отправи първия удар към вратата на „швабите", но Леман със сетни усилия изби в корнер.

Дани и Денисов на няколко пъти заплашиха вратата на домакините, но до гол така и не се стигна. От другата страна на терена, Какау в 35-ата минута след като се пребори за топката с бранител на Зенит стреля опасно и топката излезе от дясната греда.

В 43-ата минута Дани проби отляво по атаката на руснаците, навлезе в наказателното поле и намери по отличен начин Игро Семшов, който бе безпогрешен и вкара за отбора на Дик Адвокаат.