Аякс и Фиорентина не си вкараха гол за 45 минути игра

снимка: daylife.com

Отборите на Аякс и Фиорентина не успяха да си вкарат гол след едно полувреме игра в срещата си реванш от 1/16-финалите на турнира за Купата на УЕФА. Първият мач, който беше във Флоренция, завърши 1:0 в полза на холандците.

Двубоят е изключително равностоен, като и двата тима не създадоха много голови положения. В началото на полувремето Фиорентина беше по-активния отбор и в 14-ата минута Алберто Джилардиньо пропусна, след като се измъкна от защитата на домакините, но ударът му беше спасен от вратаря на Аякс.

Холандците заиграха по добре в края на първите 45 минути, като Сюлеймани беше много активен, но без успех в завършващата фаза на атаката. Срещата се отличава с доста здрава и на моменти груба игра, която доведе до показването на 5 жълти картона.