Милан с аванс от 2 гола на полувремето срещу Вердер

снимка: daylife.com

Отборът на Милан води с 2:0 на полувремето на Вердер (Бремен) в мач от 1/16-финалите на Купата на УЕФА. Гостите от Германия имаха по-чисти голови положения, но домакините бяха много ефективни и отбелязаха две попадения във вратата на Кристиан Вандер.

Мачът започна с активна игра на Вердер още от самото начало. В шестата минута на срещата, Диего отправи първи удар към вратата на Дида, но бразилския страж на домакините улови топката в ръцете си. Само три минути по-късно гостите отново застрашиха вратата на „росонерите", когато Диего центрира към Клаудио Писаро в наказателното поле, перуанецът засече топката, но тя отново се озова в ръцете на бразилеца.

В 16-ата минута отново Диего опита изстрел, но за втори път твърде слаб за да затрудни вратаря на домакините. Малко след това шанс се откри и пред Дейвид Бекъм, който от нелоша позиция стреля в аут.

В 25-тата минута Милан получи възможност да центрира от пряк-свободен удар. Дейвид Бекъм изпълни, Торстен Фрингс опита да се предпази от топката, която рикошира в ръката му и доведе до дузпа в полза на миланския гранд. Андреа Пирло изпълни точно и даде преднина на своя отбор за 1:0.

В 33-тата минута Алешандре Пато отбеляза гол-шедьовър, след като получи подаване по левия фланг, навлезе към центъра и със силен изстрел изпрати топката под гредата на Вандер. В 37-та минута Вердер за малко не стигнаха до намаляване на резултата, но ударът с глава на Алмейда бе избит майсторски от Дида.

Три минути по-късно, гостите изпуснаха поредно чисто положение пред вратата на домакините, след като Мертезакер остана непокрит в наказателното поле, но отблизо стреля с глава над гредата.

До края на полувремето не се стигна до нов гол и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Милан.