Зенит спечели шампионата в Русия

В мач от 41-вия кръг на руското футболно първенство Зенит победи Динамо /Москва/ с 2:1 и три кръга преди края си осигури шампионската титла на Русия.

След днешната си победа Зенит има 84 точки, а вторият във временното класиране Динамо /Москва/ е с 69 точки, колкото има и ЦСКА /Москва/.

Воденият от италианския треньор Лучано Спалети и спонсориран от руския енергиен гигант "Газпром" отбор на Зенит за втора поредна година става шампион на Русия.

В дербито Зенит поведе в 30-та минута с гол на полузащитника Роман Широков, в 36-та минута руският национален нападател Александър Кержаков увеличи на 2:0 с гол от дузпа. В 43-та минута молдовският защитник на московчани Александру Епуряну намали на 1:2.

В мач за класиране от 9 до 16-то място отборите на Ростов и Терек завършиха наравно - 1:1. Домакините от Ростов поведоха в 3-та минута с гол на Адамов, но в 39-та минута полузащитникът на българския национален отбор Благой Георгиев изравни резултата.

Благой Георгиев игра през всичките 90 минути с фланелката на Терек, който на практика си е осигурил оставаното в първа руска футболна дивизия.