Хеттрик и гол от 40 метра за Луис Суарес срещу Норич

Отборът на Ливърпул победи с класическото 3:0 като гост тима на Норич. И трите попадения бяха дело на Луис Суарес. Последният гол на уругвайския нападател ще остане в историята след като Суарес се разписа след удар от близо 40 метра, докато вратаря бе леко излязъл напред.

С тази победа Ливърпул вече има 49 точки на 8-мо място в класирането. Луис Суарес пък има вече 11 гола в Премиършип този сезон.

Още в 24-та минута Джерард с добро отиграване намери Суарес в наказателното поле и нападателя с хубав изстрел откри резултата. Само 4 минути по-късно Суарес взе една топка близо до тъча, нахлу към наказателното поле и с перфектен удар покачи на 2:0.

В края на мача дойде и най-хубавото отиграване в целия мач. В 82-та минута Луис Суарес открадна топката в центъра на терена тръгна към половината на Норич и с удар от около 40-45 метра стреля към вратата, където вратаря Руди бе излязъл леко напред и изгледа как топката влиза във вратата за 3:0.

Така „мърсисайдци" спечелиха с трите попадения на Луис Суарес, който вече има 11 гола този сезон. За Ливърпул този сезон остава утехата от спечелената Карлинг Къп, както и финала за ФА Къп срещу Челси.