Рома не се даде на Наполи и изравни за 2:2 на "Олимпико"

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Рома и Наполи направиха равен мач 2:2 в среща от 35-ия кръг на Серия А.

Това реми е самоубийствено за амбициите на двата тима да се доберат до третото място, което дава право на участие в Шампионската лига. В момента там е тима на Лацио с 55 точки, колкото има и Наполи. Рома има четири точки по-малко и за момента се намира на 7-мо място в класирането.

Домакините поведоха, но за жалост по трибуните през второто полувреме гостите от Наполи обърнаха резултата. Три минути преди края обаче Рома стигна до равенството. Като цяло двата тима си разделиха по едно полувреме.

В края на първата част Маркиньо откри за „римските вълци", но Зунига и Кавани обърнаха нещата в полза на неаполитанците. В края на мача Фабио Симплисио донесе точката на Рома. Интересното, е че след гола Симплисио отиде на бегом до трибуните и разцелува своето семейство.

С тази победа Наполи се изравни по точки с Лацио и двата тима имат по 55 точки на третото място, но Лацио е с мач по-малко срещу петия в класирането Удинезе. Срещата е в неделя от 21:45 часа.

Рома пък остава на седма позиция с актив от 51 точки и „вълците" може да минат без европейските клубни турнири следващия сезон, ако не спечелят оставащите си три мача до края на сезона.

Рома започна по-добре двубоя и имаше шанс да открие още в 7-та минута, когато Тоти изпълни перфектен пряк свободен, но Кавани застана на пътя на топката. Наполи отвърна с бърз пробив на Зунига, който не успя да намери Кавани и топката му бе избита.

В 16-та минута Борини имаше хубав шанс, но не уцели вратата. В следващата контра за Наполи Марек Хамшик излезе на добра позиция, но стреля във вратаря. В тези минути Боян показа много добра техника, но неговите съотборници не успяваха да му помогнат. След хубав пробив на испанеца топката попадна на главата на Маркиньо, чийто удар бе избит много трудно от Ден Санктис.

След това Тадей стреля опасно. Франческо Тоти пробва страхотен удар, Де Сантктис успя да избие в краката на Гаго, който пък не уцели вратата при добавката от три метра. Положенията пред вратата на гостите не спираха и логичното се случи в 41-та минута. Тоти изведе Алеандро Роси отдясно, който пусна топката успоредно на голлинията и Маркиньо засече кълбото в мрежата на Наполи.

В началото на втората част обаче Наполи отвърна на удара. Зунига получи топката след корнер и с прекрасен удар от близо 27 метра не остави шансове на Лобонт. След този гол Кавани пропусна най-чистото положение, след като Хайнце се върна в последния момент и изби.

Постепенно играта на Наполи потръгна и гостите търсеха по-често гола. Гостите стигнаха до няколко много добри положения в рамките на 3-4 минути. Първи Инлер пробва рефлекса на Лобонт. След това Зунига стреля над вратата. В 66-та минута пък Кристиан Маджио излезе сам срещу вратаря, но би в него.

Две минути по-късно обаче Кавани бе безкомпромисен. Уругвайският таран получи топката пред наказателнот поле, финтира защитник и с диагонален изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на Лобонт. До края на мача домакините се опитаха да натиснат своя съперник, но не успяха да стигнат до нещо по-сериозно. Наполи пък можеше да вкара и трети гол.

Все пак три минути преди края на мача резервите Тайо и Симплисио комбинираха перфекно, и последния изравни резултата. В следващия кръг Рома гостува на Киево, а Наполи приема Палермо.