Загуба за Николов, дабъл-дабъл за Везенков

Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, допусна трета загуба за сезона във френското баскетболно първенство за мъже. В среща от четвъртия кръг По-Ортес отстъпи като гост на Орлеанс с 62:81 точки.

Николов игра 16 минути като резерва записа 5 точки, 1 борбя, 3 асистенции и 1 отнета топка. По-Ортез е на 14-о място в класирането от 16 отбора. В друга среща Елан Шалон загуби у дома от Пари-Левалоа с 65:75 точки и също допусна трето поражение. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов бе титуляр за Шалон и се отличи с 6 точки, 2 борби и 1 асистенции за 23 минути.

В женското първенство на Франция Шарлевил, с българската Екатерина Димитрова в състава си, записа пета поредна победа - с 65:61 точки над Тулуза в мач от петия кръг, Димитрова игра 22 минути като резерва и завърши с 6 точки и 2 борби.

Шарлевил е начело в класирането с още два отбора с пълен актив от началото на сезона. Александър Везенков изигра силен мач в третия кръг от гръцкото първенство и имаше основен принос за победата на Арис над Неа Кифисия с 67:65 точки. Българинът направи "дабъл-дабъл" - 15 точки, 10 борби и 6 асистенции, посочва БТА.