Индиана изравни серията с Атланта, Маями поведе с 3:0

Шампионът в Източната конференция от редовния сезон Индиана изравни плейофната серия в НБА срещу Атланта на 2:2 победи след успех в четвъртия мач с 91:88.

Пол Джордж и Дейвид Уест отбелязаха ключови тройки в края на мача и донесоха успеха на Пейсърс. Двубоят можеше да се развие и по-друг начин, но бившият баскетболист на Лукойл Академик - Перо Антич, пропусна да прати мача в продължение.

Македонецът стреля от зоната за три точки със сирената, но не успя да вкара и Атланта загуби. Пол Джордж завърши с 24 точки за Индиана, а Пол Милсап се отличи с 29 за Атланта. Далас поведе в серията срещу Сан Антонио с 2:1 победи след победа в третия мач със 109:108. Винс Картър отбеляза тройка със сирената и донесе успеха на Маверикс.

Монта Елис бе най-резултатен за Далас с 29 точки. За Сан Антонио се отличи Тим Дънкан с 22 точки. Четвъртият мач от серията е в Далас утре.

Маями е на победа от класирането за втория кръг на плейофите, след като спечели третия мач от серията срещу Шарлът с 98:85 и води с 3:0. ЛеБрон Джеймс завърши с "дабъл-дабъл" - 30 точки и 10 борби за успеха на "горещите". Дуейн Уед добави 17 точки за Маями За Шарлът най-резултатен бе Ал Джеферсън с 20 точки.

Оклахома Сити изравни серията на Мемфис на 2:2 след успех в четвъртия мач с 92:89 след продължение. Реджи Джаксън записа личен рекорд в плейофите с 32 точки и допринесе за успеха на Оклахома. Под нивото си играха Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук, които завършиха с по 15 точки за Оклахома, посочва БТА.