Без изненади в родното първенство

Шампионът Лукойл Академик загря с победа над Ямбол с 97:83 точки у дома преди тежкото гостуване, което се очертава пред отбора на турския Пинар Кършияка.

Студентите играят в Измир от 20:00 часа в сряда в трети мач в група "Е" на турнира "Еврокъп".

Пред погледа на президента на клуба Валентин Златев, на изпълнителния директор Сашо Везенков и на бившия капитан на отбора Тодор Стойков, Аландо Тъкър бе най-резултатен с 21 точки. Той овладя и 10 борби под коша.

Хърватинът Юре Лалич отбеляза 14 точки, Александър Янев - 13, Филип Виденов - 12, а Божидар Аврамов 11 точки. Неманя Милошевич завърши с 16 точки, Сергей Цветков от пейката и Станислав Говедаров добавиха по 13 точки за Ямбол, а Буторак и Уолкър - по 12.

Две технически нарушения отсъди съдията Мирослав Томов - на Димитрис Вергинис и на сергей Цветков от Ямбол през второто полувреме. И двете, за оспорване на негови решения.

За Лукойл Академик това е втори пореден успех след победата над Черно море във Варна преди седмица, докато Ямбол допусна първа загуба след спечелената среща срещу Берое пред своя публика.

В Бургас Черноморец загуби от Черно море Порт Варна с 68:73 (19:15, 14:14, 16:17, 19:27) точки. Варненци стигнаха до успеха след по-добра игра в четвъртата част.

За победителите се отличиха Асен Великов с 20 точки, Симеон Илиев добави 18 точки и 12 борби. За домакините най-полезен беше Емил Бинев с 14 точки, по 11 точки добавиха Новак Попович и Богдан Андонов.

Левски спечели дербито на кръга - като гост на Балкан с 92:88 точки. Срещата беше интересна и премина през много обрати.

Със страхотен мач на Христо Захариев и силна трета част Левски поведе и успя да удържи малка преднина до края. Захариев завърши с 37 точки, 4 борби и 3 асистенции. 12 точки добави Димитър Ангелов, а с 10 точки завърши Стефан Георгиев. За Балкан с "дабъл-дабъл" - 22 точки и 10 борби се отчете Гейб Нътсън, 18 точки вкара Ноа Далман, а с 16 точки, 10 борби и 8 асистенции завърши Иван Лилов.

В Стара Загора Берое отстъпи пред Рилски спортист (Самоков) със 72:93 (15:28, 15:17, 18:22, 24:26) точки. За победителите, които поведоха още в началото на двубоя, се отличиха Евън Раванел с 23 точки и12 борби, Остин Калхун с 18 точки, Шон Барнет с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции и Корин Хенри с 11 точки и 5 асистенции. За Берое Мартин Раднев вкара 20 точки, а 18 точки добави Доминик Фъргюсън.