Загуба за Калоян Иванов в Италия

снимка: clubestudiantes.com

Отборът на Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, загуби като гост от Реджо Емилия със 73:96 (8:32, 25:29, 21:22, 19:13) точки в среща от 15-ия кръг на първенството на Италия по баскетбол за мъже.

Домакините изиграха изключително слаба първа част и след това не успяха да наваксат изоставането. Калоян Иванов бе на терена 29 минути като титуляр и се отличи с 8 точки и 4 борби. Авелино е на 10-о място в класирането със 7 победи и 8 поражения.

Във втора дивизия на Франция Васил Евтимов записа 2 точки и 3 борби за шест минути като резерва при загубата на Орши от Сент Валие с 69:79 точки в 23-ия кръг.

Орши е на предпоследно място в класирането със 7 победи и 16 загуби. Екатерина Димитрова изигра силен мач за Шерлевил, който загуби като гост от Тарб със 75:79 точки след продължение в мач от 14-ия кръг на женското първенство на Франция.

Димитрова игра 34 минути и записа 8 точки, 5 борби, 4 асистенции и 4 отнети топки. Шарлевил е на шесто място в подреждането с 6 победи и 8 загуби.