Хюстън пребори Вашингтон в течащата "Верайзън Център"

С кош на Джош Смит 1,2 секунда преди края Детройт победи Финикс със 110:108 в среща от редовния сезон в НБА. Смит завърши с 25 точки, а Брендън Дженингс се отличи с рекордните в Лигата за сезона 18 асистенции при успеха на Детройт. Чанинг Фрайе бе най-резултатен за Финикс с 21 точки.

Хюстън надигра Вашингтон със 114:107 в мач, който на два пъти бе прекъсван заради течове от покрива в залата на Вашингтон. Двубоят продължи общо 3 часа и 18 минути, включително двете прекъсвания от 35 минути и 22 минути заради течащия покрив.

Гостите от Хюстън натрупаха солиден аванс от 25 точки, който впоследствие пропиляха и дори губеха с 5 точки към края на мача.

В крайна сметка Джеймс Хардин изравни резултата 2:33 минути преди края, а след това вкара и тройка и отново изведе Хюстън напред в резултата и донесе победата на тима. Хардин завърши с 25 точки, а за Вашингтон с по 23 точки се отличиха Джон Уол и Тревър Ариза.

Бостън Селтикс допусна осма поредна загуба след поражение със 104:112 от Портланд. Ламаркъс Олдридж завърши с "дабъл-дабъл" за Портланд - 21 точки и 13 борби, а Уесли Матюс добави 18 точки. Победата остави Портланд на върха с равни показатели с Оклахома в Северозападната дивизия.

Дирк Новицки реализира рекордните си за сезона 40 точки при победата на Далас над Ню Орлиънс със 110:107. Половината от точките си Новицки вкара в третата част на мача, посочва БТА. Антъни Дейвис завърши с 28 точки и 14 борби за тима на Ню Орлиънс, който губи пети пореден мач.

Чикаго постигна пета поредна победа след успех над Шарлот със 103:97. Ди Джей Аугустин се отличи с 20 точки и 12 асистенции, а Йоаким Ноа добави 19 точки и 14 борби за успеха на "биковете".

Оклахома се върна на победния път след успех над Милуоки със 101:85. Кевин Дюрант вкара 33 точки, а Серж Ибака добави 17 точки и 15 борби за тима на Оклахома, който загуби предишните си два мача.