Забравен от Конте класира Челси напред за ФА Къп

снимка: twitter.com

Челси се класира за осминафиналите в турнира за Купата на ФА, след като разби с класическото 3:0 Нюкасъл на своя "Стамфорд Бридж" в четвъртия кръг. Два гола за успеха на тима на Антонио Конте наниза позабравената резерва Мичи Батшуай. Нападателят се включи перфектно в състава след контузията на Алваро Мората и показа на италианския мениджър, че може да му има доверие. Класическото 3:0 пък оформи Маркос Алонсо.

В 31-ата минута "сините" от Лондон изработиха прекрасна триходова комбинация. Азар проби в наказателното поле след серия от финтове и пусна наляво към Маркос Алонсо. Халф-бекът намери на празна врата Батшуай и той не сгреши за 1:0.

След минути Садио Айдара можеше да изравни резултата след меле в пеналта на Челси, но стражът на "сините" Уили Кабайеро изби със сетни сили. Нюкасъл натисна в търсене на изравнително попадение, но за сметка на това Челси увеличи двойно актива си.

В 44-ата минута Педро направи фантастичен диагонален пас към Еден Азар, белгиецът достигна топката на спринт и я пусна към Батшуай. Белгийският таран стреля към вратата, а топката рикошира в стража Карл Дарлоу, за да влезе неспасяемо във вратата му.

През втората част Челси отново бе доминант на терена. Маркос Алонсо стреля в 55-ата минута към вратата на "свраките", но Дарлоу отрази. Батшуай пробва да вкара своя хеттрик, но стражът на гостите пак бе на място.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Маркос Алонсо стреля от пряк свободен удар и врътна топката над стената, за да я забие неспасяемо в мрежата на Нюкасъл за 3:0. Това се оказа крайният резултат от мача, който праща Челси напред за Купата на ФА, а тимът на Рафаел Бенитес постигна ново голямо разочарование този сезон.