Ювентус записа дубъл над Рома

Шампионът на Италия Ювентус записа дубъл над втория във временното класиране тим на Рома, след като днес "бианконерите" измъкнаха драматичен успех с 2:1 на "Стадио Олимпико" в среща от предпоследния 37-и кръг на Серия А.

Единственият гол в мача падна в последните минути, когато бившият нападател на "вълците' Пабло Даниел Освалдо донесе успех на Ювентус.

Така Ювентус записа 32-а победа от 37 изиграни мача в Серия А, увеличавайки точковия си актив в Калчото на впечатляващите 99 пункта. Рома остава, а и ще завърши шампионата на второ място, като кръг преди края "джалоросите" имат 85 точки на сметката си.

Руди Гарсия стартира с Матиа Дестро и Жервиньо в предни позиции, докато капитанът Франческо Тоти действаше в близост до двамата нападатели. Наинголан, Де Роси и Пянич стартираха в средната линия.

Антонио Конте заложи на Йоренте и Тевес в офанзивен план, а Андреа Пирло, Пол Погба и Симоне Падоин започнаха в полузащита. Лихтщайнер и Асамоа отново оперираха по двата фланга.

Като цяло дербито на "Стадио Олимпико" предложи куп шансове и пред двамата вратари, като победата можеше да отиде както при гостите, така и при домакините.

4085385

През първата част таранът на гостите Фернандо Йоренте пропусна очи в очи с Марко Сторари, като испанският таран пропиля и още няколко изгодни шанса.

В 19' Рома вкара топката във вратата на Юве, но попадението бе отменено поради игра с ръка на Торосидис. Минута преди почивката и гредата помогна на "старата госпожа", след като Пол Погба нацели един от стълбовете зад вратаря Скорупски.

4085389

През вторите 45 минути Рома показа повече настоятелност в атака, но домакините така и не успяваха да се доберат до попадение.

4085386

В 82' "вълците" стигнаха до отличен шанс пред вратата на Юве, но Марко Сторари се намеси брилянтно при удар на Раджа Наинголан. При добавката Алесандро Флоренци също опита да открие, но отново Сторари бе на мястото си.

Така се стигна до добавеното време на срещата, когато шампионите все пак стигнаха до победата. Стефан Лихтщайнер центрира в наказателното поле на римляните, а бившият футболист на Рома Пабло Даниел Освалдо наказа някогашните си съотборници, бележейки с изстрел под гредата - 0:1.