Барса отново се препъна, но остава в борбата

Шампионската титла в Испания ще се реши на "Камп Ноу" следващата седмица. Днес носителят на трофея Барселона се препъна при гостуването си на Елче, достигайки единствено до равенство 0:0, но същевременно лидерът Атлетико също не успя да победи Малага у дома, оставяйки каталунците в борбата за първото място.

Така разликата между Атлетико Мадрид и Барселона се запазва - три точки, като директният двубой на "Камп Ноу" ще определи новия шампион на Испания. Евентуална победа ще донесе титлата на каталунците, докато дори и равенство ще бъде достатъчно на мадридчани, за да триумфират с трофея.

Днешният двубой в Елче не протече добре за гостите, които имаха отлични шансове да спечелят, но вратарят на домакините Ману Ерера напълно отчая Лео Меси и компания. Елче също можеше да грабне успеха, но и домакините не показаха концентрация пред гола. Сериозен пропуск десет минути преди края направи бившият футболист на ЛевскиГари Родригес, който от отлична позиция стреля в аут с левия крак.

Наставникът на Барселона Херардо Мартино остави Шави на резервната скамейка, а Сеск Фабрегас и Андрес Иниеста започнаха като двойка вътрешни халфове пред Серхио Бускетс. Лионел Меси, Алексис Санчес и Педро стартираха в атака, докато Адриано, Марк Бартра, Хавиер Масчерано и Дани Алвеш стартираха в отбрана.

Сред титулярите на Елче се появи бившият футболист на Левски Гари Родригес, докато Коро и Карлес Хил също трябваше да притесняват отбраната на каталунците.

Двубоят на "Мануел Мартинес Валеро" стартира с по-активна игра на домакините, които опитаха да наложат домакински натиск над своя съперник. Постепенно пък "лос кулес" успяха да изнесат играта напред, също започвайки да организират атаки в половината на Елче.

4085402

В 13' Андрес Иниеста бе близо до откриване на резултата, но Ману Ерера отрази със страхотно спасяване. Малко след това шанс се отвори и пред Фабрегас, но и "четворката" нямаше късмет. Две минути по-късно Алексис вкара топката в мрежата, но чилиецът бе в положение на засада.

Каталунците продължиха да нападат, но Ману Ерера също не спираше да блести със спасявания. В 24' стражът се намеси срещу Лео Меси, а малко след това и Алексис не успя да преодолее вратаря на Елче. В 34' Педро стреля опасно с глава, но извън очертанията. В 39' Лионел Меси стреля от пряк-свободен удар, но за пореден път Ману спаси.

4085404

След почивката Барселона продължи да търси първо попадение в двубоя, но до такова така и не се стигаше. Още в 47' поредна възможност се откри пред Меси, но и този път аржентинецът нямаше късмет. "Десетката" навлезе в пеналтерията и финтира бранител на домакините, но Ману излезе навременно и успя да спаси.

В 58' Меси отправи поредния си удар - този път с глава, но извън очертанията. Малко след това Гари Родригес опита да отбележи за Елче, но крилото също стреля в аут. В 62' Педро стреля с глава, но бранител на Елче блокира удара.

4085403

Постепенно сблъсъкът на "Мануел Мартинес Валеро" навлезе във финалните си 15 минути, а така чаканият първи гол във вратата на Елче така и не падаше. В 79' домакините дори можеха да открият, като отново добре познатият в България Гари Родригес получи шанс да вкара. Бившият ас на Левски бе изведен на добра стрелкова позиция, но хубавият му удар с левия крак излезе в аут.

Тата Мартино опита да реагира, включвайки в игра Шави и Кристиян Тейо, но "лос кулес" продължаваха да изпитват сериозни проблеми пред вратата на домакините. Каталунците обтегнаха обръча пред вратата на Елче, но атаките на Барселона спираха в зоната пред наказателното поле на домакините.

4085406

В 84' Адриано не бе никак далеч от целта, но изстрелът на "кариоката" също излезе в аут. В добавеното време Лионел Меси отново опита да отбележи от статично положение, но този път аржентинецът далеч не затрудни Ману Ерера.