Тоталната доминация на Шахтьор продължи и тази година

В мач от 29-тия кръг на украинското футболно първенство отборът на Шахтьор /Донецк/ победи като гост Заря /Луганск/ с 3:1 и стана шампион на Украйна два кръга преди края на първенството.

Отборът от Донецк има в актива си 63 точки и не може да бъде настигнат до края на шампионата.

Така Шахтьор за пета поредна година стана шампион на Украйна по футбол и за девети път в своята история. Мачът, както и всички останали мачове от 29-тия кръг на украинското първенство, се игра без зрители с цел безопасност.

И трите гола за Шахтьор бяха отбелязани от бразилци - Луис Адриано вкара 2 гола, а Едуардо да Силва - един.

С гол на Луис Адриано в 16-та минута Шахтьор поведе с 1:0, в 29-та минута Луис Адриано увеличи на 2:0, в 45 плюс 4 минути Желко Любенович намали на 1:2, но в 90 плюс 2 минути Едуардо да Силва оформи крайния резултат - 3:1 за Шахтьор