Ювентус срази Новара и запази разликата с Милан

Ювентус се поздрави с изразителна победа с 4:0 в гостуването си на новака Новара, с което запази преднината си на върха в класирането на Серия А три кръга преди финала на шампионата.

„Старата госпожа" стигна до важните три точки с малък разход на енергия, като Мирко Вучинич вкара два гола за успеха в 16-ата и 64-ата минута, Марко Бориело се разписа за 2:0 в 40-ата, а Артуро Видал бе точен 120 секунди след почивката.

Ювентус нямаше право на грешка, при положение че в същото време Милан спечели гостуването си на Сиена, като вече „бианконерите" имат 77 точки в подреждането и водят с три пред „росонерите".

Новара пък може да се прости с шансовете си да играе в Серия А и през следващия сезон, след като има 28 пункта на 19-та позиция и цели 8 го делят от спасителното 17-то място, окупирано от Дженоа.

Ювентус се възползва от атаките си до почивката, за да си спечели комфортен аванс на тежкия изкуствен терен на стадион „Силвио Пиола".

Синтетичната трева обаче не можа да попречи на Андреа Пирло да центрира перфектно от пряк свободен удар в 17-ата минута, за да може Мирко Вучинич със странно воле да простреля вратаря на домакините Алберто Фонтана.

Емануеле Джакерини на два пъти се опита да покачи резултата на 2:0, но не сполучи с ударите си отдалеч, докато Щефан Лихтщайнер отблизо с глава не можа да намери рамката на вратата.

В 40-ата минута обаче гостите се успокоиха, че ще изковат важната си победа, защото Вучинич с глава върна топката в наказателното поле за Джакерини, който моментално центрира към Бориело и бившият нападател на Рома с глава я прати в мрежата за 0:2.

След почивката спокойствието в редиците на Антонио Конте бе дори още по-голямо, като правеше впечатление, че всичко, което „старата госпожа" пробваше, се получаваше. Без голям разход на енергия „бианконерите" стигнаха до още два гола и без реално да мачкат противника си, постигнаха разгромен резултат.

В 49-ата минута Лихтщайнер изведе перфектно Вучинич в наказателното поле и черногорецът си освободи място за стрелба, но ударът му бе отклонен от Фонтана. Топката обаче бе в обсега на Видал и той с мощен изстрел по диагонала я прати в опразнената врата за 0:3.

Домакините сякаш в този момент осъзнаха, че няма да могат да се противопоставят на кандидат-шампиона и свалиха съвсем гарда си.

В 64-ата минута Джакерини със силен шут тества рефлексите на Фонтана, който все пак парира, но кълбото попадна във Вучинич, който пък от десетина метра простреля стража на Новара за 4-ти път и фиксира победата на Юве.