Милан се справи с 4:1 като гост на Сиена

Отборът на Милан постигна победа с 4:1 като гост на Сиена в среща от 35-ия кръг на италианската Серия А.

„Росонерите" имаха нужда от този успех за да съхранят минималните си шансове за Скудетото. Техният конкурент и лидер в шампионата Ювентус победи с 4:0 като гост Новара. Така разликата в челото на класирането е 4 точки в полза на торинци три кръга преди края титлата им е почти в кърпа вързана.

Иначе Алегри започна с Ибрахимович и Касано в предни позиции. Именно те двамата отбелязаха първите два голя в мача. Първо Касано от малъг ъгъл откри резултата в 26-та минута. Три минути по-късно Ибрахимович бе точен от точката на дузпата.

В 84-та минута Ерион Богдани върна един гол, но „росонерите" отвърнаха с нови две попадения. Ночерино се разписа след бърза контра атака. В даденото от съдията продължение на мача Касано намери Ибрахимович, който с мощен удар направи резултата 4:1. Така до края Милан има мачове Аталанта, Интер и Новара.