Аякс спечели титлата в Холандия след успех над Твенте с Ники Михайлов

Отбрът на Аякс Амстердам спечели за втори пореден път титлата в Холандия. Грандът от Амстердам спечели трудно с 2:1 гостуването си на Твенте с Николай Михайлов в среща от 32-ия кръг на първенството.

Така два кръга преди края на първенството Аякс има аванс от 7 точки пред втория ПСВ. Това е 31-ва титла за холандския тим.

Цял мач за Твенте изигра Николай Михайлов. Българският национал пази 90 минути на вратата като направи дузпа и бе декориран с жълт картон.

В 29-та минута Михайлов фаулира футболист на Аякс в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Тео Янсен бе точен за гостите от Амстердам. Твенте успя да изравни резултата в 72-та минуа, но само шест по-късно националът Грегори ван дер Вийл даде победата на Аякс.

По-рано днес ПСВ записа много важна победа в борбата си за Шампионска лига след като постигна успех с 3:1 като гост на Рода. Мертенс откри в 7-та минута, а Марсело удвои. Малки върна едно попадение за домакините, но Депай бе точен за 3:1. Станислав Манолев остана резерва в този мач.